Paul Walker,kandidat në listën”Njeriu i Vitit”

0

Google Zeitgeist” ka bërë të ditur se aktori Paul Walker kryeson listën “Njeriut të Vitit”.

Paul Walker qëndron në krye të tabelës së “Google UK Zeitgeist”, pasi është personi më i votuar nëpërmjet internetit gjatë vitit 2013. Ylli i filmit “Fast & Furious” vdiq në një aksident me makinë më 30 nëntor dhe u varros gjatë kësaj të diele. Lajmi i vdekjes së tij shkaktoi pikëllim te fansat, miqtë dhe familjarët e tij.

Ndërsa personi i dytë më i votuar është Glee Cory Monteith. Edhe ky i fundit pati një fat tragjik, pasi ai u gjet i vdekur në dhomën e hotelit të tij, pasi kishte marrë një mbidozë heroine .  Ndërsa personi i tretë më i votuar është atleti Oscar Pistorius, ndërsa pas tij vjen Nelson Mandela. Ndërsa e pesta është renditur Margaret Thatcher.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here