Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Pasardhësi i Bugattit?

Pasardhësi i Bugattit?

0 Komentet 🕔14.07.2014 - 11:07

Wolfgang Schreiber, kryetari i Bugattit ka thënë se gjenerata e dytë e Veyronit e pastaj e Nurburgringut do të jenë hibridë.

Sipas të dhënave, vitin tjetër Bugatti do të lançojë pasardhësin e modelit Veyron, me furnizim hybrid që do të ketë forcë prej 1500 KF.
Veyroni i ri do të ketë motorin me 16 cilindra dhe shpejtësi prej 435,1 km/h.

Prodhimi do të jetë i kufizuar me vetëm 450 njësi, pasi Bugatti nuk arriti të shiste të gjitha prodhimet nga seria e parë.(20 copë të pashitura).

/Izabela Zavalani/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
16°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
17°/9°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 26, 2017
Shiu!
17°/6°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
16°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Pjesërisht vranët
16°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 26, 2017
Shiu!
4°/-2°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Clear
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
12°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 26, 2017
Pjesërisht vranët
12°/2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr