Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Partitë e vogla krijojnë grupimin e qendrës

Partitë e vogla krijojnë grupimin e qendrës

0 Komentet 🕔13.08.2013 - 10:23

Partitë e vogla po bisedojnë për të krijuar një formacion të qendrës politike për të mbrojtur interesat e tyre. Një ndër çështjet që këto parti do të mbrojnë është ndryshimi i Kodit Zgjedhor, për t’u dhënë mundësinë partive të vogla të përfaqësohen në Parlament në bazë të numrit të votave që kanë, dhe jo të futen përmes listave të partive të mëdha.

Ky grupim politik përfshin parti të të dy krahëve, majtas dhe djathtas. Sipas tyre qëllimi i kësaj ideje është shmangia e polarizimit të parlamentit nga Partia Demokratike dhe Partia Socialiste.

Në këtë grupim përfshihen nga partitë parlamentare PDK, PBNJD, kristiandemokratët, por edhe Demokracia Sociale e Milos dhe socialdemokratëet e Gjinushit.

Pjesë e këtyre bisedimeve pritet të bëhen edhe Partia Republikane dhe Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet.

/Romina Qama/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr