Paris SG – Chelsea, ja formacionet

0

Paris SG do të presë sonte Çelsin në ndeshjen e vlefshme për 1/8-t e Ligës së Kampionëve. Tekniku i vendasve, Laurent Blanc do të hedhë në fushë një formacion 4-4-2, ku sulmin do t’ia besojë dyshes Kavani-Ibrahimoviç.

Në anën tjetër Mourinho pritet ta vendosë ekipin sipas skemës 4-2-3-1, ku Diego Kosta do të mbështet nga Hazard, Fabregas dhe Willian.

PSG (4-4-2) – Sirigu; Dier Wiel, T. Silva, Luiz; Moura, Verrati, Motta, Matuidi; Cavani, Ibrahimovic.

Ne dispozicion: Douchez, Digne, Marquinhos, Cabaye, Pastore, Rabiot, Lavezzi.

Trajner: Laurent Blanc

Chelsea (4-2-3-1) – Courtois; Azpilicueta, Terry, Zouma, Ivanovic; Matic, Mikel; Hazard, Fabregas, Willian; Costa.

Ne dispozicion: Beeney, Cech, Cahill, Oscar, Ramires, Drogba, Remy.

Trajner: Jose Mourinho

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here