Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Parashikimi i sëmundjeve dhe plakjes vetëm me një test gjaku

Parashikimi i sëmundjeve dhe plakjes vetëm me një test gjaku

0 Komentet 🕔11.07.2013 - 09:56

Shkencëtarët kanë zbuluar një test të ri në gjak që mund të japë të dhëna për shëndetin e një të mituri dhe shkallën e plakjes. Zbulimi ngre perspektivën e një testi të thjeshtë në lindje që mund të çojë në zhvillimin e trajtimeve të fuqishme të reja për kushte të moshave të lidhura të tilla si problemet e kockave dhe sëmundjeve të zemrës.

Shkencëtarët identifikuan metabolizmin e 22 molekulave të vogla që mund të jenë tregues të dobishëm të asaj se si ne mund të presim që të rritet mosha. Një në veçanti, lidhur me një sërë tiparesh përfshirë funksionin e mushkërive, dendësia e kockave, presionin e gjakut dhe nivelet e kolesterolit.

Nivelet e këtij metabolizmi, C-glyTrp, mund të reflektojnë duke përshpejtuar plakjen. Ekipi i Profesor Spector siç shkruan Idea, analizoi mostrat e gjakut të dhuruara nga më shumë se 6.000 binjakë.

/Sonila Duka/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214