Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Paraqitja e Hersit disa orë përpara fillimit të natës së parë të Eurovizionit.

Paraqitja e Hersit disa orë përpara fillimit të natës së parë të Eurovizionit.

0 Komentet 🕔06.05.2014 - 07:10

Shqipëria:  Një shfaqje relaksi nga Hersi.

Lajmi është marrë nga faqja zyrtare në internet e Eurovizion Song Contest, dhe është përshtatur për portalin Objektiv. Hersi Matmuja u lind më 1 shkurt 1990 . Ajo ka ndjekur një rrugë të dyfishtë të karrierës , që e bëri atë të jetë e suksesshëme në të dyja llojet e muzikës, sin ë atë  moderne dhenë atë  klasike . Pavarësisht se është e re në moshë, Hersi  ka marrë pesë herë  në Festivalin e Këngës në RTSH. Këtë vit kënga e saj Zemërimi i një nate, do prezantohen në gjuhën angleze dhe  sonte në mbrëmjë fillon edhe faza e parë e Eurovizion Song Contest në Kopenhagë.

Danimarka është shteti ku do të zhvillohen gjysmëfinalet e para dhe finalja për Këngën më të mirë Europiane.  Zemërimi i një nate është titulli që ka kënga  shqiptare këtë vit , por Hersi nuk duket e zemëruar mbi të gjitha kur ajo mbërriti në B & W Hallerne , dhe në vend të zemërimit ajo performoi  e relaksuar .

Kjo është prova jonë e dytë dhe unë jam i sigurt, çdo gjë do të jetë mirë, ajo na tha para se të shkojnë në Soundcheck .

TH00032_1 TH00032

Në skenë në provën e saj të parë, Hersi ka performuar para një sfondi blu të errët , e cila më vonë shfaq një qiell me re. Ajo po qëndronte mbi piedestal , dhe mbrapa sajë qëndronin si mbështetës vokalistë dhe baterist.

Hersi para disa ditësh ka kryer në një atmosferë të errët performancen e pare vishur me një fustan ngjyrë bezhë me lule. Efektet Smoke janë përdorur për performancën , duke mbuluar deri në dysheme.

Shqipëria do përfaqësohet në natën e parë dhe është e radhitur e 6-ta për konkurim.

TH00032_9 TH00032_10 TH00032_13 TH00032_15 TH00032_16 TH00032_18 TH00032_24

/Redjon Shtylla/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Chance of Shiu!
17°/11°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Shiu!
14°/9°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Bore! Showers
2°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Bore!
1°/-3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 18, 2018
Shiu!
17°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on March 19, 2018
Shiu!
13°/4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on March 20, 2018
Pjesërisht vranët
16°/4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr