Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Parandaloni njollat e krijuara nga dielli

Parandaloni njollat e krijuara nga dielli

0 Komentet 🕔12.06.2014 - 10:29

Shpesh femrat dhe jo vetëm, nuk i kushtojnë një rëndësi të madhe rrezikut të dëmtimit të lëkurës, referuar njollave të krijuara nga dielli.

Në këtë stinë shtohet edhe më shumë rreziku, kjo për shkak të rrezeve të forta të diellit. Për të gjithë ata persona, të cilët nuk kanë ende diçka të qartë sesi duhet të veprojnë, mjafton të lexoni disa këshilla paraprake.

Primare është që të këshilloheni me dermatologun. Nuk duhet të nguroni dhe lëni pas dore përdorimin e kremrave të ndryshëm kundër diellit me faktorë mbrojtës.

Një teknikë pak e njohur por shumë efikase është dermoabrazioni, i cili konsiston në heqjen e shtresave sipërfaqësore të lëkurës, me një letër specifike me silikon.

Ajo çfarë mjekët këshillojnë si një kurë natyrale është që të shmangni orët e pikut dhe të kujdeseni për trupin tuaj.

/Enerida Malo/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E shtunë E diel
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Overcast
13°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
11°/1°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Shiu!
12°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Pjesërisht vranët
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
6°/-3°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2018
Pjesërisht vranët
7°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
4°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr