Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Beder



Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Panairi i librit “Prishtina 2013” në edicionin e tij të 15

Panairi i librit “Prishtina 2013” në edicionin e tij të 15

0 Komentet 🕔04.06.2013 - 19:54

Panairi i librit “Prishtina 2013”, ka hapur ditën e djeshme dyert e Pallatit të Rinisë e të Sporteve në edicionin e tij të 15. Botues të ndryshëm nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi dhe diaspora do të prezantojnë përveç botimeve të viteve të shkuara, edhe mbi 1300 tituj të rinj.

Risia e panairit të sivjetëshëm konsiston në prezantimin e librit elektronik, një arritje e madhe që e fut librin në rrjedhat e epokës digjitale.

Besian Zenelaj, nënkryetar i Shoqatës së Botuesve, në fjalën e tij përshëndetëse përmendi faktin se panairi i sivjetshëm është i lidhur me disa data të shënuara, 100-vjetorin e lindjes së Petro Markos, 100-vjetorin e lindjes së Vedat Kokonës, 100-vjetorin e lindjes së Isuf Luzajt, 90-vjetorin e lindjes së Jakov Xoxes, 90-vjetorin e lindjes së Vehap Shitës dhe 30-vjetorin e vdekjes së Musine Kokalarit.

Nga ana tjetër edhe Shqipëria ka arritur të përfaqësohet me disa nga shtëpitë botuese më të njohura në vend. Ky panair i madh, kushtuar librit do të qëndrojnë i hapur deri me 9 qershor.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214