Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Pamje nga protesta e dhunshme ne Shkup (VIDEO)

Pamje nga protesta e dhunshme ne Shkup (VIDEO)

0 Komentet 🕔07.05.2015 - 09:00

Kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi u përfshi mbrëmjen e shkuar nga protesta të dhunshme, çka është shoqëruar me përleshje midis protestuesve dhe policisë.

Forcat e rendit përdorën gaz lotsjellës dhe pompa uji për të shpërndarë protestuesit. Disa persona kanë mbetur të plagosur. Turma brohoriste: ‘dorëheqje të Qeverisë’, ‘vrasës’, ‘Gruevski ik’. Një pjesë e protestuesve në shenjë proteste kanë hedhur vezë në drejtim të ndërtesës qeveritare.

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr