Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“PAGESA E FRIKËS” çel siparin e filmit të huaj në Tiranë

“PAGESA E FRIKËS” çel siparin e filmit të huaj në Tiranë

0 Komentet 🕔28.05.2013 - 18:28

Akademia e Filmit dhe  Multimedias “Marubi” në Tiranë, risjell këtë javë për publikun shqiptar  një seri  prodhimesh kinematografike të huaj.

Filimi “Le Salaire de la Peur” (PAGESA E FRIKËS)  i regjisorit Henri-Georges Clouzot, fitues i Palmës së Artë në festivalin e Kanës në vitin 1953, 131 minuta, do të projektohet nesër, ndërsa ditët pasardhëse do të vijojnë me të tjerë filma të huaj.

Filmi “Same River Twice” (I Njëjti Lum Dyherë) i regjisorëve Effi e Amir, i viti 2013, 110 minuta, në gjuhën hebreishte me subtitra në anglisht do të shfaqet ditën e enjte, datë 30 maj, ora 19:00.

Gjithashtu, dita e premte do të vijojë me  filmin “2 Filhos de Francisco” (Dy djemtë e Farciskos) i regjisorit Breno Silveira, i viti 2005, 129 minuta.

Këto prodhime kinematografike të huaja, vijnë në bashkëpunim me Ambasadën e Francës dhe Brazilit në Shqipëri me rastin e Festivalit të Kanës.

Në këtë takim do të jenë të pranishëm edhe regjisorët e filmave përkatës, të cilët nuk mungojnë në tryezat dhe takimet që bëhen çdo vit mbi kinemanë.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214