Zbardhet e shkuara kriminale e kandidatëve për zgjedhjet vendore

Të dhëna policore të marra nga BIRN në Itali dhe Zvicër tregojnë se së paku tri kandidatë që garojnë në zgjedhjet e së dielës kanë të shkuar kriminale. Shqiptarët do të votojnë të dielën për të zgjedhur kryebashkiakët dhe këshilltarët… (0)

Gianni De Biasi shumë pranë rekordit

Ndeshja kundër Francës ishte speciale për trajnerin Gianni De Biasin, pasi ishte e para e udhëhequr me pasaportë shqiptare. Italiano-shqiptarit i duhet edhe një ndeshje për të kapur rekordin e gjermanit Hans Peter Brigel në drejtimin e Shqipërisë. Ishte ndeshja… (0)

Athina mohon zërat për daljen e saj nga eurozona

Greqia është e gatshme të paraqese përpara kreditorëvë ndërkombëtare kundërpropozimet për çështjen e taksave me synimin e kapërcimit të divergjencave dhe arritjen e një marrëveshje mes tyre në datën 18 qershor, këtë kanë raportuar zyrtarët e lartë të qeverisë greke…. (0)

Shqipëri-Francë, histori përballjesh

Sfida e Elbasan Arenës do të jetë e pesta mes Shqipërisë dhe Francës, me bilancin që flet dukshëm në favor të 1 herë kampionëve të botës që kanë fituar katër nga pesë përballjet e mëparshme, por golin e Mërgim Mavrajt… (0)

Sulmohet fizikisht gjyqtari Kridens Meta

Gjyqtari i njohur i futbollit Kridens Meta është sulmuar dje pasdite nga një grup personash të paidentifikuar gjatë kohës që stërvitej në kompleksin “Dinamo”. Gjatë stërvitjes atë e kanë ndalur një grup personash për shkaqe ende të paditura, duke e… (0)

Shkurtime në administratën vendore, del vendimi

Brenda një muaji nga konstituimi i bashkive të reja, 61 kryebashkiakët duhet të miratojnë strukturën e re të punonjësve. Qeveria ka marrë dje vendimin që përcakton hapat që duhet të ndiqen pas zgjedhjeve të 21 Qershorit, me shkrirjen e njesive… (0)

Legjonarët e ardhshëm të Kombëtares

Nga Nuredin Bardhi Kombëtarja shqiptare e Futbollit gjithymonë ka vuajtur për lojtarë cilësorë, për të qenë të aftë ta çonin atë në fazën finale të kampişonateve europianë apo botërorë. Por duket se këtij fati të keq i ka ardhur fundi,… (0)

Kandidati për Këlcyrën: Do të jem shërbëtor i komunitetit

Nga Alion Sulaj Bujar Isa Fezga ka lindur më 8 dhjetor 1959. Është diplomuar pas rënies së monizmit për arsye politike. Ka punuar si teknik në ujësjellës-kanalizimet në Këlcyrë nga viti 1982 deri në 1991, kur fillon edhe studimet e… (0)

Elhaida Dani merr vlerësime nga Eurovizioni

Faqja në internet Wiwiblogs, i cili është blogu zyrtar më i madh për sa i përket Eurovizion së fundi ka publikuar disa çmime për pjesëmarrësit e këtij viti. Vlerësimi pozitiv për përfaqësuesen Dani ka qenë mbi fustanin e verdhë të… (0)

Rikthehet pas 8 vitesh linja Shëngjin-Brindizi

Do të rikthehet pas 8 vitesh ndërprerje në Shëngjin linja e tragetit Shëngjin-Brindizi. Kryetari i Kuvëndit Ilir Meta dhe ministri i Transportit përuruan linjën e tragetit ndërsa konsideruan atë si një port mjaft të rëndësishëm për veriun. Për këtë port,… (0)

©2013, Objektiv All Rights Reserved.