Uji i ambalazhuar,shkaktari kryesor i infeksioneve të rënda

  Top channel ne bazë të nje investigimi zbulon se disa lloje te ujit të ambalazhuar jane të prekur nga bakteret “echerichia colli” dhe “entorococcu” të cilat në 95% të rasteve janë shkaktari kryesor I infeksioneve urinare. Echerichia Colli  dhe… (0)

Demokratët marrin Dhomën e Përfaqësuesve, Republikanët mbajnë Senatin.

  Presidentit të SHBA Donald Trump I duhej të qëndronte për herë të parë në zgjedhjet e kongresit në natën e së mërkurës (CET) në një test zgjedhor. Republikanët humbën shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA, 435 anëtarë të… (0)

Greqia i heq rrogën dhe privilegjet 10 mijë priftërinjve

  Shteti grek nuk do të financojë më Kishën. Pagat që shkojnë për kishat dhe priftërinjtë kapin vlerën e 200 milion eurove në vit por nuk do të financohen më nga buxheti i shtetit. Marrëveshja u arrit mes kryeministrit Tsipras dhe kryepeshkopit… (0)

Presidenti i Qipros bën një propozim të ri Për të kapërcyer ndarjen e Qipros, grekët qipriotë japin më shumë kompetenca vendimmarrëse ndaj turqve qipriotë. Presidenti i Republikës së Qipros, Nikos Anastasiades, paraqiti një propozim për popullin qipriot të martën në… (0)

Kryeministri Rama dërgon Sandër Lleshin në Ministrinë e Brendshme , Xhafaj i dorëzon detyrën

Pas votimit të dekretit  për shkarkimin e Fatmir Xhafës  në  Kuvend,  Rama ka komanduar  Sandër Lleshin ministër  të  Brendshëm. Kryeministri  ka vendosur  ta  shoqerojë  vetë  Lleshin  në  ministri në  prezantimin me stafin,  të pranishëm  ishin  ish-ministri Xhafaj,  drejtori  i  policisë… (0)

Reagon Kosova, taksim për produktet Serbe

Dogana e kosovës ka filluar aplikimin e vendimit te qeverisë së kosovës, pvr vënien e taksave 10 përqindind në import për produktet me origjin nga Serbia dhe Bosje Hercegovinës. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi I doganës së Kosovës. Sipas tij,… (0)

Shifra alarmante , 9000 njerëz vdesin çdo vit nga ataku ne zemër , ja si mund ta pikasim një muaj para.

Në Shqipëri, 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve të zemrës. Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vdekjeve në botë , përfshijnë edhe difektet e zemrës, aritminë dhe sëmundjen e arterieve koronare. Një atak në zemër ndodh kur… (0)

Si të mbrohemi nga virozat e stinës

Në  këto  ditë  nëntori  ndryshimet e temperaturave dhe  lagështira  në  ajër  na krijojnë probleme të shumta shëndetësore  dhe ne duhet të marrim masa për të parandaluar  dhe për tu ruajtur nga virozat e stinës. Po çfarë duhet të bëjmë  për… (0)

Pesëmbëdhjetë fëmijë u gjetën në një frigorifer kamioni në Newhaven

    Njëzet e një vetë, duke përfshirë fëmijë deri në moshën 12 vjeçare, janë gjetur brenda një kamioni frigoriferik që hyn në Mbretërinë e Bashkuar. Grupi, i cili mendohet të jetë nga Vietnami, u fsheh mes një ngarkese uji… (0)

Publikohet një foto e rrallë Fishtës, Poradecit, Koliqit dhe Asdrenit në Shkodër

Një nga foto e rralla të Lasgush Poradecit,   bëhet publike nga e bija e tij, Marie Poradeci në profilin e saj në facebook. Bëhet fjalë për vitin 1938 dhe fotoja është bërë në Shkodër, dhe krah Lasgushit janë edhe Gjergj… (0)

©2013, Objektiv All Rights Reserved.

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214