Bllokohet rruga Lezhe-Rubik, rrezik nga mali dhe lumi

Rruga e vjeter nacionale Lezhë-Rubik është bllokuar prej ditësh për shkak të rrëshqitjes së dherave dhe gurëve pas reshjeve intensive të shiut që përfshinë vendin. Rrëshqitja ka ndodhur në afërsi të fshatit Rrasfik, ndërsa rrezikohet dhe një shtyllë e tensionit… (0)

Veliaj, autobusa elektrik në fund të janarit

Kryebashkiaku I Tiranës Veliaj prezantoi disa projekte se si ta bëjmë  Tiranën një qytet më të pastër dhe më miqësor me mjedisin. Erjon Veliaj paralajmëroi linjen e parë të autobuzëve elektrik dhe deklaroi se propozimin është gati për qarkullimin e… (0)

Tjetër legalizim i marihuanës në SHBA ,Vermont bëhet shteti i nëntë i SHBA për të legalizuar atë

Vermont u bë shteti i nëntë i SHBA për të legalizuar përdorimin e marihuanës kurative të hënën, kur guvernatori republikan Phil Scott nënshkroi një ligj të miratuar nga legjislativi më parë këtë muaj. Ligji legalizon posedimin deri në 1 ounce… (0)

Dua Lipa i jep fund lidhjes së saj me Paul Klein dhe rikthehet me ish të dashurin

  Ndërsa sukseset e këngëtares së famshme me origjine shqipëtare  po ngjisin shkallet e suksesit jeta e saj private  nuk duket edhe aq mirë. Dua Lipa është ndrarë nga i dashuri i saj Paul Klein duke i dhënë shpresa lidhjes… (0)

Rama dhe Tsipras do të takohen në Davos

    Nikos Kotzias,përfsuesi i Athinës për politikën e jashtme në mbledhjen e këshillit për punë të jashtme të BE-së,njoftoi se kryeministri Rama do të tskohet me homologun e tij grek ,Aleksi Tsipras Takimi  midis krerëve të qeverisë do të… (0)

Turqia i kërkon SHBA të ndalojë mbështetjen e YPG kurde në Siri

Një zëdhënës i presidentit Rexhep Tajip Erdogan tha se luftëtarët e YPG po përdorin armët e furnizuara nga SHBA kundër trupave që përpiqeshin të pastronin rajonin e Afrin kufi me Turqinë. Turqia thotë se YPG është një zgjatje e Partisë… (0)

Mënyra më e mirë për dobësim të shpejtë, disa këshilla

  Merrni mjaftueshëm kalori Nëse po përpiqeni  të fitoni shpejtësi, duhet të keni një fizik të shëndetshëm. Megjithatë, nëse keni nevojë të bini disa kile, duke u përpjekur për të humbur peshë shumë shpejt nuk është gjë e mirë. Kur… (0)

Aalarm për cunami në Alaskë,pas tërmetit të fuqishëm

Një paralajmërim për cunami është lëshuar pas një tërmeti prej 7.9 magnitudë të regjistruar në bregun e Alaskës në SHBA. Termeti goditi rreth 300 km në jug-lindje të Kodiak në një thellësi prej 10 km në orën lokale 00:31 (09:31… (0)

Elbasan,aksidentohet me makinë një 14 vjecare

    Një vajzë e mitur është përplasur me makinë në aksin rrugor Elbasan-Peqin në Fshatin Vidhas. Shtetasi E.E, 36 vjec banues në Elbasan,mësohet së ka aksidentuar me mjetin tip Ford, këmbësoren e mitur E.T, 14 vjec banuese në fshatin… (0)

Lushnje,eksploziv makinës së 20 vjecarit

        Në lagjen 18 tetor i rreth orës  23:50 automjeti i shtetasit Arbër Shurdhi ka shpërthyer nga  një sasi  e konsiderueshme tritoli. Shpërthimi  i automjetit ka qenë I fuqishëm duke shkatuar shkatërrimin e plotë të makinës  dhe… (0)

©2013, Objektiv All Rights Reserved.