Jack Ma, njeriu më i pasur i Kinës: isha më i lumtur kur fitoja 12 dollarë në muaj

“Paratë që kam sot janë përgjegjësi. Është besimi i njerëzve tek unë ” Jack  Ma, themeluesi dhe kryetari ekzekutiv i Alibaba, u bë njeriu më i pasur në Kinë me një rekord  prej 25 milion$ në shtatorin e kaluar. Por… (0)

Basha në Shkodër: 27 janari, protesta për të ngritur zërin kundër paligjshmërisë

        Nga Shkodra lideri i opozitës u bën thirrje të gjithë qytetarëve të Shkodrës ti bashkohen protestës për të ngritur zërin kundër paligjshmërisë. Në një bashkëbisedim me ta për protestën e 27 janarit, Lulzim Basha u tha… (0)

Manchester United ekipi më me shumë të ardhura

Manchester United sipas  Deloitte Football Money League përfitoi 676,3 milionë euro, biletat, si dhe e drejta televizive.Kjo  shumë është më e ulët sesa sezonin e kaluar për shkak të mungesës në Champion League. Klubi anglez është ekipi më me shumë të ardhura gjate sezonit… (0)

Përmbyset makina në fshatin Sqepur, shpëton drejtuesi i mjetit

Mesditën e sotme në rrugen nacionale Berat-Fier, në Qafën e Sqepurit aksidentohet 30-vjeçari. Ai ka shpëtuar për mrekulli teksa mjeti me të cilin po udhëtonte ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Makina tip ‘Ford’ qe udhetonte me shpejtesi doli… (0)

Rama publikon projektin e Terminalit Lindor të Tiranës

    Kryeministri Rama njëpërmjet rrjetit social Facebook  ka publikuar projektin e një terminali autobusësh I cili pritet të përfundoj brenda  vitit2019. Terminali do të ndërtohet në Farkë, I quajtur Terminali Lindor i Tiranës. Stacioni modern do të përfshijë linja… (0)

Qemiraj do të marrë medaljen nga botërori

Erkand Qemiraj do të marrë medaljen e bronzit në peshëngritje, kjo pasi fituesi rumun Dumitru Captari rezultoi pozitiv në testin e anti-doping. Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e Federatës Ndërkombëtare të Peshëngritjes. Qemiraj ishte rënditur i katërti për… (0)

9 mënyra natyrale për dhëmbë të shndritshëm

Shumë njerëz duan të kenë një buzëqeshje të përsosur si ato të Hollywood-it, por fatkeqësisht nuk është gjithmonë e lehtë për tu arritur. Disa prej nesh përdorin trajtimin e lazerit apo shiritat e zbardhjes, ku të dyja këto mund të… (0)

Intel: ndaloni instalimin e “update” të çipave

Zonat e programeve të lëshuara për të rregulluar mangësitë serioze të sigurisë në çipat e Intelit nuk duhet të aplikohen më, tha kompania. Risitë e sjella nëpërmjet “update” u përpoqën të trajtonin të metat e quajtur Meltdown dhe Specter që,… (0)

OSBE: Votimi i shqiptarëve në Diasporë të jetë gjithëpërfshirës

  Shpeshhërë është përfolur për përfshirjen e shqiptarëve të Diasporës në zgjedhjet elëektorale, por sot për herë të parë në këto 27 vjet vendoset të diskutohet  në një tryezë zyrtare. Mbledhja u zhvillua nga përfaqësues nga instuticionet shtetërore dhe shoqëria… (0)

Studentët amerikanë këndojnë shqip me instrumente tradicione shqiptare

  Ne një video të postuar ne facebook nga  Rex Miftari, shihen studentë të huaj, ndër to edhe amerikanë, të jë kursi  në  Montclair State University tëk këndojë këngët tona.   Merita Halili dhe bashkëshorti i saj Raif Hyseni jetojnë… (0)

©2013, Objektiv All Rights Reserved.