Dibër, arrest me burg për nën kryetarin e Bashkisë Dibër

  Nën kryetari i bashkisë Dibër, Ernolt Cani është arrestuar mbrëmjen e djeshme nga Gjykata e Dibrës për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”. Zyrtari Cani u arrestua mbrëmjen e djeshme rreth orës 09:05 pas sulmit në Bashki me… (0)

Ambasadori Lu, takim me të rinjtë në Kolegjin Universitar “Bedër”

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, zhvilloi një takim të hapur me studentë në Kolegjin Universitar “Bedër”, fokusuar në modelin shqiptar të harmonisë, bashkëjetesës dhe dialogut ndërfetar. Fillimisht përcollën mesazhet e tyre studentët përfaqësues nga… (0)

Rihanna, Bryson Tiller dhe DJ Khaled shkëlqyen me performancën e tyre në Grammy

Të shoqëruar nga një grup valltarësh performuan një nga hitet e albumit “ Grateful” , kengën hit të verës që kaloi “Will Thoughts”. Teksa kënga filloi, Khaled bëri edhe një nga fjalimet e tij movituese:“Kam punuar gjithë jetën për këtë. Gjithë… (0)

Damian Gjiknuri: Shtyhet me një muaj afati për konsumatorët familjarë, nuk shpëtojnë bizneset

  Zgjatet edhe me një muaj afati për konsumatorët familjarë për të formalizuar marrëveshjen me ndërmarrjen e ujësjellësit e kanalizimeve. Në një prononcim për median, paraditen e sotme, ministry i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri deklaroi se afati shtyhet deri… (0)

Rama u bën thirrje deputetëve të PS , të jeni të hapur për dialog

      Dy ditë pas protestës vjen dhe reagimi i Kryeministrit Rama, i cili në mbledhjen e grupit parlamentar socialist ai thotë se është i hapur për dialog. “Dialogu zhvillohet mbi tema të interesit kombëtar, publik, të përbashkët, e nëse… (0)

Kosova do të bëhet me një stadium të dytë

Në qytetin e Prizrenit do të ndërtohet stadiumi i dytë kombëtar në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur nga deklarata e këshilltarit të ministrit të sportit, Samir Hoxha në emisionin “Sporti Total” në KTV. Samir Hoxha  ka thenë se Ministria… (0)

Bylykbashi, Rama po bën kurban reformën në drejtësi për të mbrojtur Saimir Tahirin

  Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi deklaroi se kryeministri po bën kurban reformën në drejtësi për të mbrojtur Saimir Tahirin dhe personazhe të njohur të krimit. Në një deklarate nga Kryesia e Kuvendit,deputeti Oerd Bylykbashi delaron se Rama nuk mund të… (0)

NJË KAFE (tregim)

Tahir Shqima i ra bulevardit cep e m’cep duke numëruar hapat, ku mesatarisht njê hap përfshinte tre-katër pllaka, derisa në fund i dolën 853 hapa e gjysëm. Pasi e pa se nuk kishte ç’të bënte më i tha vetes se… (0)

George Soros nis sulmin e ashpër ndaj Trump – “SHBA-të në kursin e një lufte bërthamore”

Soros thotë se presidenti amerikan ishte i prirur për të krijuar një ‘shtet mafioz’ që shtyp të drejtat individuale por që nuk është në gjendje për shkak të kushtetutës së SHBA. George Soros përdori fjalimin e tij në Davos për… (0)

SHBA godasin Rusinë me sanksione të reja mbi konfliktin e Ukrainës

Në zemër të Evropës, vazhdon lufta  mes Uashingtonit dhe Moskës dhe kushtet për një “armëpushim” duken të pamundura . Negociatorët e SHBA akuzojnë Rusinë për papërkulshmëri, ndërkohë që Rusët thonë se situata është e pashpresë: “Është e pamundur të kemi… (0)

..23..5..
©2013, Objektiv All Rights Reserved.