Mbani larg këto barna , ja rreziqet qe sjellin per trurin tuaj

Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetit numri i njerëzve që pësojnë efekte anësore të shkaktuara nga barnat është alarmant. Plot 1.5 milion raste të regjistruara në botë të njrëzve me komplikime të shkaktuara nga barnat. Çdo lloj ilaçi… (0)

Vlera prej 9.8 miliard lekësh nga Bono Thesari për Shqipërinë

  Ministria e Financave bën me dije se me datë 13 nëntor të këtij viti do të nxjerrë në ankand 9.8 miliard lekë nga Bono Thesari. Nga 2.040.000.000 lekë janë nga Banka e Shqipërise, ndërsa  pjesa tjetër do të mbulohet… (0)

Ndihmat ekonomike nuk arrijnë të zbusin varfërinë

  Shqipëria një vend i cili nuk e ka ende të miratuar nga qeveria një vlerë monetare jetike, ku mbështetet politika dhe përkujdesi social. Ky është konkluzion i Keshillit të Larte te Shtetit, i audituar nga Ministria e Shëndetësisë në… (0)

Greqia dhe Kosova, bashkëpunim për rritjen ekonomike mes dy vendeve

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, priti në takim sekretarin e përgjithshëm për çështjet ekonomike ndërkombëtare dhe bashkëpunim për zhvillim në Ministrinë e Punës së Jashtme të Greqisë, Ioannis Brachos. Në takim u diskutuan mundësitë e rritjes së bashkëpunimit ekonomik… (0)

Studim:Ngrënia e shpejtë, shkaktare e disa sëmundjeve

Sipas një studimi, personat që hanë shpejtë janë të prirur të jenë  të goditur nga një sërë sëmundjësh të zemrës, në tru dhe diabeti. Tension i lartë i gjakut, diabeti, niveli jonormal i kolesterolit, obeziteti janë kryesisht problematikat që ndodhen… (0)

Ronaldinho vetëm 6 euro në llogarinë bankare

Ronaldiho pretendohet se nuk është aspak mirë në aspektin financiar. Mediat në Brazil madje shkruajnë se ish fituesi I Topit të Artë ka mbetur pa para, dhe ne prag krize ekonomike. Gjithnjë duke iu referuar mediave Braziljane te cilat shkruajnë… (0)

Uji i ambalazhuar,shkaktari kryesor i infeksioneve të rënda

  Top channel ne bazë të nje investigimi zbulon se disa lloje te ujit të ambalazhuar jane të prekur nga bakteret “echerichia colli” dhe “entorococcu” të cilat në 95% të rasteve janë shkaktari kryesor I infeksioneve urinare. Echerichia Colli  dhe… (0)

Demokratët marrin Dhomën e Përfaqësuesve, Republikanët mbajnë Senatin.

  Presidentit të SHBA Donald Trump I duhej të qëndronte për herë të parë në zgjedhjet e kongresit në natën e së mërkurës (CET) në një test zgjedhor. Republikanët humbën shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA, 435 anëtarë të… (0)

Greqia i heq rrogën dhe privilegjet 10 mijë priftërinjve

  Shteti grek nuk do të financojë më Kishën. Pagat që shkojnë për kishat dhe priftërinjtë kapin vlerën e 200 milion eurove në vit por nuk do të financohen më nga buxheti i shtetit. Marrëveshja u arrit mes kryeministrit Tsipras dhe kryepeshkopit… (0)

Presidenti i Qipros bën një propozim të ri Për të kapërcyer ndarjen e Qipros, grekët qipriotë japin më shumë kompetenca vendimmarrëse ndaj turqve qipriotë. Presidenti i Republikës së Qipros, Nikos Anastasiades, paraqiti një propozim për popullin qipriot të martën në… (0)

..23..5..
©2013, Objektiv All Rights Reserved.