Banorët e institutit në protestë, prej 8 muajsh pa energji

  Mungesa e energjisë elektrike detyroi mëngjesin e kësaj të enjte, dhjetëra qytetarë të zonës së Institutit të protestojnë përpara Kuvendit. Ata kanë kërkuar rilidhjen e energjisë , e cila është ndërprerë nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, që… (0)

28-vjeçari i shumëkërkuar nga autoritetet greke i cili project payday disa herë ka arritur t’i shpëtojë operacioneve për arrestimin e tij, wshtw ndaluar sot nga policia e Vlorës. Policia ka bërë të mundur ndalimin e 3 personave, 2 prej të… (0)

Universiteti Bedër pjesë e projektit të Departamentit Amerikan të Shtetit, “P2P: Challenging Extremism”

Universiteti Bedër përzgjidhet bashkë me 40 universitete të tjera nga mbarë bota për të marrë pjesë  në projektin “P2P: Challenging Extremism” (Iniciativa Universitare Kundër Ekstremizmit) Kjo iniciativë, e ndërmarrë nga Shtëpia e Bardhë dhe Departamenti Amerikan i Shtetit, konsiston në… (0)

Obama: Putin më suprizoi për çështjen bërthamore iraniane

UASHINGTON – ” Rusia na ka ndihmuar në tryezën e bisedimeve për çështjen bërthamore iraniane”, ka deklaruar presidenti amerikan, Barack Obama për gazetën amerikane ” New York Times ”. Duhet të jem i ndershëm dhe të them se nuk isha… (0)

Parlamenti grek miraton marrevëshjen me Eurogrupin

Parlamenti grek ka miratur marrëveshjen e qeverisë me Eurogrupin. Pas një seance me diskutime të ashpra, kryeministri Tsipras merr mbështetjen e 229 deputetëve të parlamentit. Kundër paketës së reformave votuan 64 deputetë, 6 abstenuan. Pavarësisht se Tsipras siguroi mbështetjen e… (0)

Eurozona arrin marrëveshjen për Greqinë

Bruksel – Liderët e eurozonës kanë rënë dakord unanimisht për një plan të ri ndihmë për Greqinë. Kjo gjë  është konfirmuar nga presidenti i Bashkimit Evropian, Donald Tusk në Twiter. Nga ana tjetër kreu i KE – së, Jean –Claude… (0)

SHBA-BE, Nuland dhe Schhultz vizitojnë Tiranën

Zyrtarë të lartë ameikanë dhe evropianë vizitojnë sot Shqipërinë. Zëvëndëssekretarja amerikane e Shtetit, Viktoria Nuland, Presidenti i Parlamentit Evropian dhe më tej Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias janë tre zyrtarët e lartë që vizitojnë Shqipërinë në këtë fillim javë…. (0)

Vritet me armë zjarri një i ri pranë kufirit me Greqinë

Një djalë i ri ka mbetur i vrarë gjatë natës duke u gdhirë dita e sotme pasi u qëllua me armë zjarri në malin e Gramozit, pranë piramidës numër 4. Viktima është M.L, 26 vjeç, banor në fshatin Starje të… (0)

Perfundimtare – Shqiperia fiton 3 pike kunder Serbise

KAS ka nxjerrë sot vendimin mbi ndeshjen Serbi-Shqipëri pasi ka shqyrtuar ankesat e secilës palë.Sipas provave të paraqitura nga pala shqiptare dhe ajo serbe KAS ka vendosur ti japë fitoren kombëtares sonë duke i dhënë 3-pikëshin në tavolinë.Kjo është një… (0)

Reagon zyra e Be-së në Shkup: Të gatshëm për të ndihmuar

”Jemi të informuar me porositë nga konferenca e shtypit të liderit opozitar Zoran Zaev dhe jemi të gatshëm për të ndihmua”. Kështu thuhet në reagimin e zyrës së Bashkimit Evropian në Shkup. Në konferencën e tij për shtyp Zoran Zaev… (0)

..5..1011..15..
©2013, Objektiv All Rights Reserved.