Ortek bore në Brozovicë. Humb jetën zv.ministri i Kosovës.

0

 

Një ortek dëbore  mesohet të ketë rënë në Brozovicë ku i ka marrë jetë një personi.Lajmin e bënë të ditur Agjensia për Mjedisin.Sipas drejtorit të Agjensisë për Mbrojtjen e Mjedisit, Ilir Morina viktima është djali i ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci.

”Mbikëqyrësi i qendrës që i ka angazhuar agjencia, ka shpëtuar një person, duke e nxjerr në çastet e fundit të jetës.     Ndërsa, personi i tjetër ka vdekur, që mendohet se është djali i Nexhat Dacit, Arian Daci”, tha Morina. referuar nga ballkanweb

oretek

Arian Daci ishte emëruar Zëvendësministër i diasporës në Qeverinë e Kosovës. Mësohet se në Brezovicë, familja Daci ka një vilë.

 

Pas u bë e ditur humbja e jetës së zv.ministrit të Diasporës, Arian Daci ka reaguar dhe kryeministri i Kosovës Ramush Hajdinaj nëpërmjet një postimi në ”Facebook” ku shkruan se është i trondritur nga fatkeqsia në Brozovicë, duke i shprehur ngushëllimet mikut të tij, Akademik Nexhat Dacit, familjes, miqëve dhe kolegëve të tij.

“I tronditur nga fatkeqësia në Brezovicë, ku humbi jetën Arian Daci, zëvendësministër i diasporës, kurse mbeti i lënduar Ardian Bakalli. Ngushëllimet më të sinqerta mikut tim, Akademik Nexhat Dacit, familjes së ngushtë të Arianit si dhe miqve e kolegëve të tij”, shkruan z.Hajdinaj në Facebook.

E.G

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here