Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ora robot, lehtëson zgjimin

Ora robot, lehtëson zgjimin

0 Komentet 🕔21.05.2013 - 07:52

Momenti i zgjimit dhe ngritja nga shtrati është kthyer në një lodhje të papërshkrueshme rutinore. Kemi provuar mënyra të shumta për të lehtësuar zgjimin në mëngjes, por deri më tani kanë rezultuar jo shumë tw efektshme.

Për të gjithë ju që keni probleme me zgjimin në mëngjes është krijuar një orë me alarm. Ora është ndërtuar nga grupi Southern California, i cili zhvilloi këtë prototip të veçantë. Një robot që në pamje të parë duket si njeri, por që shërben si një orë zgjimi që funksionon në një mënyrë plotësisht unike. Pajisja është ndërtuar që të përshtatet me iPhone dhe iPad. Ora është quajtur Tim-E (shqiptohet “Timmy”).

Në këtë robot mund të zgjidhni të zgjoheni me muzikën tuaj. Pajisja funksionon si një orë alarmi, pasi ajo mund të paraqesi lojëra të trurit për t’u siguruar që ju të mos bini përsëri në gjumë. Ju mund të regjistroni edhe lajmërime zanore, të cilat mund të jenë të dobishme për të marrë shënim listat ose ide të tjera të rastit që mund të keni në mendjen tuaj.

/Altin Tufa/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 23, 2017
Pjesërisht vranët
17°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
17°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
17°/8°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 23, 2017
Clear
15°/4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
16°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Mostly Cloudy
16°/4°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 23, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Clear
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
12°/2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr