Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Operacioni antidrogë, laboratorë kokaine në Mamurras dhe Prishtinë

Operacioni antidrogë, laboratorë kokaine në Mamurras dhe Prishtinë

0 Komentet 🕔13.06.2014 - 11:10

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka finalizuar dje një operacion, ku në pranga kanë rënë disa persona me akuzën e trafikut të kokainës dhe disa të tjerë janë shpallur në kërkim. Operacionet janë zhvilluar njëkohësisht në Shqipëri dhe Kosovë, ku janë zbuluar edhe dy laboratorë të përpunimit të kokainës, në Mamurras dhe Prishtinë.

Hetimet kanë filluar muaj më parë, të kryesuara nga prokurori Anton Martini, i cili ka prerë fletëarrestin edhe për Gëzim Çelën, një personash i njohur i botës së krimit, i arrestuar dhe liruar disa herë nga gjykatat. Çela, 44 vjeç, njihet nga drejtësia italiane si “Baroni”. Burime zyrtare nga Prokuroria e Përgjithshme thanë se në Shqipëri është bërë i mundur sekuestrimi i rreth 7 kg kokainë, 18 kg heroinë dhe rreth 100 kg marijuanë, 850 litra përzierës, një mjet i blinduar, si dhe armë e municione luftarake. Gjithashtu, një bazë tjetër droge është shkatërruar në Kosovë dhe dyshohet se kanë lidhje me njëra-tjetrën. Në shtetin fqinj është sekuestruar një sasi prej rreth 50 kg droga të forta, një laborator për përpunimin e prodhimin e lëndës narkotike.

Burime nga prokuroria pohojnë se në pranga kanë rënë katër persona, të dyshuar se janë përfshirë në trafikun ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Koka kryesore e bandës, i dyshuari Gëzim Çela, është shpallur person në kërkim nga pala shqiptare. Ndërkaq, uniformat blu kanë shoqëruar me dhjetëra persona, që dyshohet se kanë lidhje me trafikun e drogës. Emrat e tyre nuk bëhen publik për arsye hetimore. Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar një sasi e madhe kokaine, heroine, marijuane dhe municione luftarake.

/Enerida Malo/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214