Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Olivier: Kosova është e pabarabartë në dialog

Olivier: Kosova është e pabarabartë në dialog

0 Komentet 🕔18.07.2013 - 08:39

 Ish shefi i Zyrës legale të UNMIK-ut, Aleksander Borg Olivier ka kritikuar dialogun Kosovë- Serbi, pasi sipas tij ky dialog është në disfavor të Kosovës.

Në një intervistë për gazetën “Tribuna” Olivier ka thënë se Kosova po trajtohet si e pabarabartë në dialogun me Serbine.

Sipas tij, Kosova nuk duhet  të kishte hyrë në një proces ku pala tjetër turpërohet që të vë firmën në një marrëveshje me palën kosovare.

Avokati Borg Olivier ka analizuar marrëveshjen e Brukselit dhe Ligjin për amnisti, derisa ka kërkuar nga pala kosovare që të ketë konsensus në këtë dialog dhe të kërkojë qartësi nga BE-ja.

Olivier ka qënë autoriteti kryesor ligjor në Kosovë në kohën e UNMIK-ut.

 

/ Elta Liksenaj /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214