Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

OKB, të mbyllet çështja e 21 janarit, fajtorët para drejtësisë

OKB, të mbyllet çështja e 21 janarit, fajtorët para drejtësisë

0 Komentet 🕔26.07.2013 - 11:45

Raport OKB, shqetësim trafikimi i qënieve njerëzore dhe gjakmarrja

Komiteti OKB për të drejtat e njeriut shprehu shqetësimin mbi hetimin e ngjarjes së 21 janarit dhe bën thirrje për vendosjen e fajtorëve para drejtësisë dhe kompesimin e 4 familjeve të viktimave.

Në raportin e dytë të këtij komiteti për Shqipërinë shpreh shqetësimin edhe për fenomenin e gjakmarrjes, nga ana tjetër vendi ynë është cilësuar vend origjine për trafikun e fëmijëve dhe grave, ndërsa apelon që të merren masa kundër trafikut të qënieve njerëzore.

“Komiteti shpreh shqetësim që Shqipëria mbetet vend origjine për trafikun e grave dhe fëmijëve dhe i bën thirrje shtetit të forcojë masat ekzistuese për të luftuar trafikun e qënieve njerëzore dhe të hetojë rastet e keqtrajtimit të fëmijëve në rajonet e policisë”, thuhet në raportin e OKB-së

Gjithashtu komiteti shpreh shqetësim për raportimet mbi sulmet kundër gazetarëve duke i bërë thirrje shtetit që të marrë masa për të garantuar lirinë e shprehjes në të gjitha format.

“Të hetohen rastet e dhunës apo sulmeve kundër gazetarëve dhe të parandalohen dhe frenohen paditë kundër medias” –thuhet tek konkluzionet e këtij komiteti.

/Rovena Dupi/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214