Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Nuk ndalet Kosova: Fundos 4-0 Azerbajxhanin

Nuk ndalet Kosova: Fundos 4-0 Azerbajxhanin

0 Komentet 🕔21.11.2018 - 10:24

Ditën e djeshme kombëtarja e Kosovës ka luajtur ndeshjen me Azerbajxhanin të  vlefshme  për grupin D në Ligën e Kombeve të cilën e fitoi me rezultatin e thellë  4-0 .

Skuadra e Kosovës  është  një skuadër e re e cila po ccmend  skuadrat me histori të madhe. Ditën e djeshme ishte Arbër  Zeneli ai që hapi serinë e golave për Kosovën që në minutën e 2- të . Pothuajse gjatë gjithë lojës Kosova ishte dominante ndaj skuadrës mike, por pjesa e parë përfundoi  1-0. Gjithçka do të ndryshonte me fillim e pjeses se 2- të ku Arber Zeneli do të shënonte sërish në minutën e 50-të . Më pas, dy golat e tjerë të ndeshjes erdhën nga Amir Rrahmani në minutën e 61-të  dhe sërish  Zeneli në minute e 76. Kjo fitore e çon kombëtaren e Kosovës në vendin e parë të grupit D me plot 14 pikë . Kosova numëron 4 fitore dhe 1 barazim.

/J.Hasa/

Kosova-1

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214