Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Një verë plot me risi nga Blackberry

Një verë plot me risi nga Blackberry

0 Komentet 🕔15.05.2013 - 08:00

Blackberry njofton se do të lejojë që aplikacioni i tyre Blackberry Messenger (BBM) të shkarkohet edhe nga kompanitë e tjera celulare. Fillimisht do të ofrohen shkëmbim tekstesh, foto, dhe shpërndarje informacioni brenda një grupi të caktuar. Ky ndryshim do t’i lejojë përdoruesit e Android-it dhe IOS-it ta bëjnë të tyrin këtë program.

Ky lajmërim i papritur u shpall nga shefi ekzekutiv i Blackberry-it, Thorsten Heins, në fund të konferencës vjetore mbi zhvillimet në teknologji në Orlando të Floridas. Zoti Heins theksoi se ofrimi i këtij programi për rivalët nuk do të ndikojë në shitjen e aparateve Blackberry.

Blackberry gjithashtu njoftoi për nxjerrjen e aparatit celularë  më të ri me sistemin BB10. Celulari i ri do të quhet Blackberry Q5 dhe do të ketë një tastierë fizike. Madhësia e ekranit do të jetë 3.1 inch (7.9 cm). Aparati i ri do të shpërndahet në muajin korrik në Evropë, Azi, Afrikë dhe Amerikën Latine.

q5

Blackberry Q5 mendohet të jetë më i lirë se Z10 dhe Q10, por çmimi mbetet për t’u konfirmuar nga kompania. Ky aparat do të jetë i një cilësie shumë të lartë dhe me një kosto të ulët. Q5 do të ofrohet në ngjyra të kyqe, rozë, të bardhë dhe të zezë.

/Ejup Lila/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214