Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Nishani: Prioriteti ynë rritja e garancisë për qytetarët

Nishani: Prioriteti ynë rritja e garancisë për qytetarët

0 Komentet 🕔18.09.2013 - 09:30

Këshilli i Lartë i Drejtësisë zhvilloi sot mbledhjen e parë të sezonit të ri gjyqsor, pas ndryshimit të mazhorancës qeverisëse. Takimi nisi me urimin e Presidentit Bujar Nishani për ministrin e ri të Drejtësisë, Nasip Naço, si anëtar i ri në KLD.

Sipas kreut të shtetit, KLD në bashkëpunim me ekspertizën më të mirë evropiane, e duke vepruar si organ i pavarur, profesional dhe me transparencë të plotë, ka arritur që në një vit kohe të adaptoje praktikat më të mira, që në mënyre direkte rrisin respektimin e gjyqtarëve dhe besimin publik. “Në më pak se një vit kohë KLD zgjidhi ngërçin e vlerësimit profesional, atë të gjyqtarëve të trashëguar prej vitesh” tha z. Nishani.

Gjatë fjalës së tij, Presidenti i Republikës vlerësoi punën e bërë nga Këshili i Lartë i Drejtësisë dhe theksoi se prioritet i tij është rritja e garancisë për qytetarët. “Kontrolli dhe balanca janë themelet e drejtësië dhe KLD do bëjë gjithçka që gjyqtarët të bëjnë diçka të tillë nëpërmjet vendimeve të tyre transparente”, perfundoi Presidenti i Republikës, Bujar Nishani.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/19°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of a Thunderstorm
31°/19°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/18°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Pjesërisht vranët
28°/17°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of a Thunderstorm
31°/18°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Shiu!
20°/8°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of Shiu!
29°/16°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Pjesërisht vranët
31°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
30°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr