Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Nishani kërkon hetim për shantazh ndaj familjes së tij

Nishani kërkon hetim për shantazh ndaj familjes së tij

0 Komentet 🕔19.08.2013 - 11:52

Pas reagimit lidhur me zërat e qarkulluara në media ku thuhej se bashkëshortja e tij Odeta Nishani kishte përfitim direkt mbi truallin ku ndodhet godina aktuale e Partisë Demokratike, Presidenti Nishani i është drejtuar Prokurorisë së Përgjithshme për nisjen e hetimeve.

Në komunikatën për shtyp nga zyra e Presidentit të Republikës, thuhet se këto sulme të mazhorancës së re kanë si qëllim “terrorizimin psikologjik të familjes së Presidentit të Republikës dhe të ndaljes së ushtrimit të funksioneve kushtetuese nga ana e Kreut të Shtetit.”

Me këtë rast dhe në këto rrethana, Presidenti i Republikës i kërkon Prokurorit të Përgjithshëm të nisë procedurën e hetimit penal ndaj këtij shantazhi, gjithashtu i kërkon z.Edi Rama, ta ndalë urgjentisht këtë fushatë të ulët, të padrejtë dhe të padenjë, kundër Kreut të Shtetit.

Nishani gjithashtu ka theksuar se: “Institucioni i Presidentit të Republikës, në asnjë rast dhe për asnjë arsye, nuk duhet, nuk mund dhe nuk është përfshirë kurrë në luftën politike mes shumicës dhe pakicës parlamentare.”

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214