Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Nikolla: Militantët larg shkollave

Nikolla: Militantët larg shkollave

0 Komentet 🕔11.12.2013 - 11:36

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka deklaruar pas emërimeve politike të 13 drejtorive arsimore se mësuesit militant duhet të largohen nga shkollat.

Në një takim për Kodin e etikës së Mësuesit ajo theksoi se sistemi arsimor është i fokusuar maksimalisht ndaj korrupsionit.

“Respektimi i parimeve themelore etike në jetën profesionale dhe publike të mësuesve në çdo nivel të arsimit dhe distancimi i tyre nga nga politika janë vetëm dy nga nismat e para që ne kemi ndërmarrë. Filozofia e përzgjedhjes së mësuesit nëpërmjet një sistemi demokratik e transparent dhe bashkërendimi me prindërit flasin qartazi për hapjen e një epoke të re për reformimin dhe demokratizimin e arsimit. Ky hap është domosdoshmëri në parandalimin e një hallke të kalbur në korrupsion”, u shpreh Nikolla.

Të pranishëm në këtë takim ishin dhe përfaqësues nga Këshilli Europian.

/Muzafere Dema/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-8°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214