Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ngjitet në skenë komedia “The English Teacher”

Ngjitet në skenë komedia “The English Teacher”

0 Komentet 🕔05.08.2013 - 15:02

 Komedia me e re “The English Teacher” ka filluar këto ditë projeksionet në kinematë e kryeqytetit.

Filmi i shfaqur gjatë kësaj kohe në premierë botërore  “Tribeca Film Festival” sjell historinë e Linda Sinclair një mësuese anglishteje në gjimnazin e një qytezës së vogël Kingston, në Pensilvania të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ajo ndan një apartament të vogël me dy mace siameze dhe koleksionin e saj të pasur me libra.

Nuk ka asnjë lidhje sentimentale dhe jeta e saj është më pak e ndërlikuar sa dramat që lexon në faqet e romaneve. Por jeta e thjeshtë e Lindës ndërron faqe kur një ish- nxënës i saj, Jason Sherëood (interpretuar nga Michael Angarano) kthehet në Kingston, pasi ka dështuar për të vënë një shfaqje teatrale në Neë York.

Tani në moshën 20 vjeçare, Jason është gati të braktisë artin, nën presionin e të atit, Dr. Tom Sherëood (interpretuar nga Greg Kinnear), për tu përballur me realitetin dhe për të vazhduar  juridikun.

Kjo komedi sjell në rolin kryesor aktoren e mirënjohur Julianne Moore.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214