Në pranga vrasësi i princesh Dianës

0

Revista amerikane “Globe” në numrin e radhës ka publikuar lajmin se është kapur vrasësi i princesh Dianës.

Personi i kapur thuhet se është njëri  nga grupi prej tre personash, 2 të tjerët ende nuk janë identifikuar. Që në muajin gusht të këtij viti Scotand Yard kishte ngritur pretendimin se përplasja e makinës ku ndodhej princesh Diana dhe partneri i saj Dodi A Fayed, ishte e kurdisur nga agjentë të shërbimit të forcave speciale.

Princi William është shprehur i zemrëruar në lidhje më gjëtjen dhe kapjen e vrasësit të Dianes. Madje sipas disa burimeve ai ka premtuar hakmarrje.

/Jonida Halili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here