Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Në një muaj sekuestrohet 3 ton marijuanë

Në një muaj sekuestrohet 3 ton marijuanë

0 Komentet 🕔11.02.2014 - 09:24

Mbi 3 ton lëndë narkotike e llojit marijuanë është sekuestruar nga Policia e Shtetit gjatë muajit janar 2014. Sipas buletinit mujor të Ministrisë së Punëve të Brendshme, gjatë këtij muaji janë evidentuar 121 vepra penale në fushën kundër drogës, nga  të cilat 22 raste për “trafikim të lëndëve narkotike” dhe 99  për “prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”.

Lidhur me  këto vepra, të dyshuar janë 144 autorë, 98 të arrestuar ose ndaluar,  6 në kërkim dhe 40 ndiqen në gjendje të lirë.

Gjatë kësaj periudhe është sekuestruar Marijuanë  3 ton e 583 kg e 568.2 gr; heroinë 10 kg e 202.1 gr; Kokaine 2 kg e 128.8 gr.

Sipas buletinit të MPB-së, gjatë muajit janar janë evidentuar në shkallë vendi nga policia 2668 vepra penale, me 2500 autore të dyshuar  nga të cilët 861 persona të ndaluar ose arrestuar dhe 1499 persona ndiqen në gjendje të lirë. Shkalla e zbulueshmërisë ndaj krimit për muajin janar 2014 rezulton  në masën 82.6%.

/Objektiv.al/ 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
3°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214