Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ndërhyrjet e BSH-së pa efekt

Ndërhyrjet e BSH-së pa efekt

0 Komentet 🕔11.02.2014 - 12:59

Ekspertët thonë se masat e Bankës Qendrore për të nxjerrë ekonominë nga kriza zbehen nga niveli i lartë i pasigurisë që kanë individët dhe biznesi.

“Niveli i perceptimit të rriskut që kanë bankat tregtare në Shqipëri kur japin kredi, cilësia e kërkesës për sa i përket kredisë nga planet e biznesit ose nga investime të mundshme. Gjithashtu shumë pikëpyetjeve dhe paqartësive që ka e ardhmja e ekonomisë shqiptare, për dy ose tre vitet që vijojnë, qoftë në raport me ndikimin e krizës ose në raport me mënyrën se si disa sektorë kryesorë të saj do ta kenë të ardhmen”, tha Ardian Civici, ekspert i ekonomisë.

/Muzafere Dema/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr