Ndalohet e mjeti lundrues, gjenden mbi 5 kv hashash

0

 

Ditën e sotme u bë e mundur ndalimi i një mjeti lundurues dhe gjetja e  rreth 560 kg marijuanë  nga Guarda di Finanz, nëbashkëpunim më Policinë e Shtetit.skaf

Më poshtë është postimi i plotë nga Policia e Shtetit:

 

Guardia di Finanza italiane në bashkëpunim me Policinë e Shtetit ka bërë të mundur ndalimin e një mjeti lundrues të përdorur për trafik lëndësh narkotike në afërsi të

Brindizit, Itali.

Gjatë ndjekjes, 2 skafistët e hodhën ngarkesën në det. Më pas ajo u rikuperua dhe rezultoi se ishte rreth 560 kg marijuanë.

Të arrestuar janë shtetasit G.M., 32 vjeç dhe A.B., 27 vjeç nga Vlora.

2 forcat policore po punojnë bashkarisht për këtë rast, si dhe për të zbuluar bashkëpunëtorë në këtë tentativë trafikimi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here