Ndalohet drejtori i burgut të Rrogozhinës

0

Gjykata e Durrësit ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për drejtorin e burgut të Rrogozhinës, Ferdinand Doksani. Doksani akzuohet për kryerjen e veprës penale “shpërdorim detyre”.

Po ashtu këtë masë sigurie e kanë marrë edhe dy mjekë të këtij institucioni, A.Konda dhe F. Hate të akuzuar për veprën penale “falsifikim të dokumentave” së paku të evidentuar 11 raste.

Arrestimi i të akuzuarve është bërë ditën e sotme nga Policia e Durrësit.

/Objektiv.al/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here