Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ndahet nga jeta Ibrahim Madhi

Ndahet nga jeta Ibrahim Madhi

0 Komentet 🕔05.02.2014 - 14:00

Ibrahim Madhi violinsti where to buy cialis i mirënjohur shqiptar ka ndërruar jetë në moshën 69-vjeçare pas një sëmundje të rëndë. Me një karrierë 50-vjeçare profesori Madhi njihet për interpretimet e shumë veprave shqiptare dhe të huaja.

Repertori tepër i larmishëm buy cheap viagra online përmban qindra simfoni, pasi Ibrahim Madhi http://paydayloansusca.com/ ishte një violinist me karrierë të suksesshme edhe jashtë vendit. Madhi gjithashtu ka qenë edhe një ndër petagogët e mësimit të pianos në payday loans Akademinë e Arteve.

Tre vite më parë Akademia direct payday lenders e Arteve, i i akordoi Çmimin no credit check payday loans e onlinepaydayloansusca.com instant cash Mirënjohjes. Menjëherë pas bërjes publike të ez internet payday system login këtij lajmi ka reaguar edhe kryemistri Rama, i cili ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të artistit të madh.

viagra without prescription

“Ibrahim Madhi mik i mirë kohësh të vjetra, violinist e pijetar virtuoz. Iku pa zhurmë duke lënë pas shijen e muzikës e të bisedës pa zhurme”, ka shkruar Kryeministri Edi Rama në rrjetin payday advance online social Facebook.

Veprimtaria artistike e Madhit ka qenë payday 2 cheats tepër e larmishme, si dhe do të mbahet mend gjithmonë për kontributin payday advance që i ka dhënë muzikës shqiptare. Miq dhe kolegë të violinistit të njohur ndër vite e kanë vlerësuar figurën shumëdimensionale të profesor Ibrahim Madhit me payday loan një karrierë brilante prej 50 vitesh në fushën e krijimtarisë dhe pedagogjisë.

Ibrahim Madhi u lind http://onlinepaydayloansusca.com/ në Elbasan më 25 nëntor të vitit 1945. Pas disa viteve shkollim muzikor, në vitin 1968 u diplomua në Konservatorin e Tiranës për violinë, për të nisur pa ndërprerje rrugëtimin e tij artistik.

Veprimtaria e http://paydayloansnearmeus.com tij artistike shënon dhjetëra koncerte të suksesshme, si solist pranë Orkestrës së Radio Tiranës, në Teatrin e Operës dhe Baletit dhe në Ansamblin Shtetëror të Këngëve dhe Valleve Popullore. Ibrahim Madhi ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në fushën e pedagogjisë, me formimin e brezave viagranoprescription-buy të tërë ndër vite në Akademinë e Arteve në Tiranë.

Për herë të fundit u shfaq në paydayadvanceusca.com/ skenë në koncertin për cialis price in chennai 100 vjetorin e Pavarësisë, me orkestrën e harqeve të cilën e kishte themeluar vetë në vitet ’70 payday loans direct lender e payday loans që sot nuk ekziston më, por që violinisti virtuoz e rigjeneroi enkas për atë jubile të madh të shqiptarëve. Homazhet në nder të tij zhvillohen sot nga ora 12.00 deri në 13.00 në Universitetin e Arteve, ku për vite me radhë shërbeu si pedagog i violinës.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr