Ndahen çmimet MTV VMA 2013

0

Ndahen  çmimet  e edicionit të rradhës të  MTV Video Music Awards. Çmimin  e madh të këtij viti të MTV e mori këngëtari Justin Timberlake.

Ai fitoi çmimin si Video më e mirë e vitit për këngën e tij, Mirrors. Fitues të tjerë të kësaj nate gala ishin dhe  këngëtarët  Taylor Swift, Bruno Mars, Ryan Levis etj.

Nata e mbrëmshme u hap nga një performancë e kengëtares Lady Gaga me këngën e saj më të re  Applauze.

 Çmime të tjera të ndara në këtë natë ishin:

Video e vitit, Justin Timberlake – Mirrors
Best Male Video,  Bruno Mars – Locked Out of Heaven
Kënga e verës, One Direction- Best Song Ever
Video me mesazhin më të mirë, Maklemore ft Ryan Lewis – Same love
Best Female Video, Taylor Swift – I knew you were Trouble
Best Hip Hop – Macklemore feat. Ryan Lewis – Can’t hold Us
Bashkëpunimi më i mire, Pink ft Nate Ruess – Just Give Me a Reason
Video më e mire Rock, 30 seconds to mars – Up in the Air
Video më e mirë Pop, Selena Gomez – Come and Get it
Regjia më e mirë, Justin Timberlake – Suit and Tie
Efektet më të mira vizuale, Capital Cities – Safe and Sound

/Ariana Saraçi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here