Beder

vrioni

Napoli i papërballueshëm për Interin, reagime për Maxarrin

0 Komentet 🕔16.12.2013 - 11:09

Napoli  fitoi ndaj Interit me rezultatin 4-2 në stadiumin “San Paolo”. Si fillim ishte  Gonzalo Huguain që shënoi një gol, për shkak të mos organizimit të mirë në mbrojtje nga Interi. Mesfushori veteran, Esteban Cambiasso arrin të barazojë në minutën e 35-të.

Ky rezultat bëri që vendasit të reagonin shumë shpejt  duke shënuar një gol, i cili erdhi nga Dries Martens, duke rikthyer  kështu buzëqeshjen e napolitanëve.

Pak minuta më vonë, portieri Handanoviç nuk arriti ta mbërthejë topin e goditur nga Martens, i cili përfundon tek Blerim Xhemali duke e çuar të tretën herë në portën interiste.

Në përfundim të ndeshjes, në njëzet minutat e fundit të përballjes, “zikaltërit” mbeten me një futbollist më pak, Ricardo Alvarez u përjashtua  me kartonin e dytë të verdhë.

Së fundmi Jose Callejon I dha fund dilemës për fituesin, duke shënuar golin e katërt. Në minutën e fundit të takimit, Pandev humbi edhe një penallti.

Pas përfundimit të kësaj ndeshje të cilësuar si spektakolare  trajneri aktual i Interit, por pas katër vjetësh në krye të pankinës axurre Walter Mazzari përjetoi një pritje të ngrohtë nga tifozët. Gjithashtu edhe nga kolegu i tij Rafa Benetez.

/Jonida Halili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?