Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Napoli i “galaktikëve” merr kryesimin, sonte pritet Roma

Napoli i “galaktikëve” merr kryesimin, sonte pritet Roma

0 Komentet 🕔16.09.2013 - 09:28

Skuadra e Napolit gjendet në krye të Serie A pas fitores 2-0 kundër Atalantës. Benitez e filloi ndeshjen me formacionin 4-3-1-2 duke i qëndruar besnik këtij moduli që nga ndeshja e parë e Serie A.

Ndeshja është dominuar totalisht nga “të kaltrit”, me shumë raste shënimi si në pjesën e parë ashtu edhe në të dytën, por do të ishte minuta e 71-të kur Napoli do të shënonte me sulmuesin Higuain. Më pas në minutën e 74-t Cigarini i Atalantës merr kartonin e dytë të verdhë dhe del me të kuq. Goli i dytë do të vinte në minutën e 81-të nga këmbët e ish-madrilenit tjetër, Kajehon.

Ndërsa gjendet e vetme në kryesimin e Serie A me pikë të plota, në ndjekje të tij janë Interi, Fiorentina dhe Juventusi me nga 7 pikë. Lacio e kapitenit tonë Cana ka arritur të marrë një fitore të pastër brenda në shtëpi me rezultatin 3-0 kundrejt Kievos.

Sot në orën 20:45 do të luhet ndeshja e fundit e kësaj jave në Serie A, ku do të përballen Parma dhe Roma.

/Xhevahir Qardaku/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214