Nano, “bekon” fitoren e së majtës të bashkuar

0

Ish- kryetyari i Partisë Socialiste Fatos Nano, i ka cilësuar si të “paparë” triumfin e së majtës së bashkuar në  zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit.

Në një prononcim për “Gazetën Shqiptare” i ka bërë thirrje koalicionit të majtë se tashmë ky mandat të përdoret me kujdes për t’iu kthyer qetësia shpirtërore të gjithë shqiptarëve. Kjo duhet të fillojë nga ekonomia dhe nga njerëzit në nevojë! Uroj që e majta e bashkuar ta bëjë detyrën në mënyrë altruiste.

Ish-kryesocialisti Nano  vetëm pak ditë para mbajtjes së  zgjedhjeve  u është drejtuar socialiste me një mesazh urimi “ Qëllofshi në Shenjë”. Ndoshta ky urim i ka dhënë fat koalicionit të majtë për të  fituar  zgjedhjet  parlamentare të 2013-ës.

/Erina Haxhiu/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here