Nallbani zyrtarisht kandidat për kreun e PD-së

0

Bujar Nallbani është kandidati që i‘u shtura listës së kandidatëve për kreun e Partisë Demokratike. Ai mbahet mend si idhtar i demokracisë, i cili në mars 1990 i vuri dinamit bustit të Stalinit, pran Hotel “Dajtit” në Tiranë.

Nallbani thotë që rivalin më të fortë shikon Sokol Olldashin, i cili ka dhënë një kontribut të veçantë për PD-në

“Çuditem sesi njerëz të tillë që kanë një radhë në kandidim të lihen në harresë, dhe të zhvendoset vëmendje tek një i kollarisur. Natyrisht kanë dhënë kontribute te tyre njerëz të mrekullueshëm si Sokol Olldashi dhe të tjerë, por dhe nuk duhet te lihemi ne harresë. Rivali i im më i fortë Sokol Olldashi”, u shpreh i indinjuar Nallbani.

Tashmë emri dhe kontributi i Bujar Nallbanit si idhtar i demokracisë, ka vite që është bërë i njohur. Ai është një nga nismëtarët e parë të lëvizjes Demokratike në Shqipëri.

/Sonila Duka/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here