Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Naftë kancerogjene, shoqata: Ministria të kontrollojë çdo maune

Naftë kancerogjene, shoqata: Ministria të kontrollojë çdo maune

0 Komentet 🕔13.02.2014 - 20:39

Shoqata e naftëtarëve kanë paraqitur ankesa në Ministrinë  e Tregtisë në Kosovë për punën e trupave inspektuese dhe laboratorët e angazhua nga MTI-ja. Ata anë kërkuar angazhimin e këtyre  trupave inspektues në kontrollin e çdo mauneje me naftë që hynë në Kosovë. Kjo kërkesë është bërë me qëllim të sqarimit të gjitha dyshimeve për kualitetin e naftës së importuar.

Përmes një komunikate për shtyp, kompania “HIB Petrol” thotë se që prej javës së kaluar ka kërkuar vetë nga organet e hetuesisë ndërmarrjen e hetimeve për të zbuluar të vërtetën përfundimtare lidhur me dyshimet e ngritura për cilësinë e naftës nëpër institucionet shkollore.

Ndërkohë në një njoftim nga ana e kësaj kompanie thuhet se “Pas vërtetimit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, nafta nëpër shkolla nuk paraqet rrezik për shëndetin e fëmijëve, ne jemi të përkushtuar që të shkohet deri në fund me zbardhjen e së vërtetës, ku besojmë se do të rikonfirmohet përgjegjshmëria dhe serioziteti i kompanisë sonë. Secili institucion në Kosovë mund të llogarisë në çdo kohë në bashkëpunimin tonë të plotë në funksion të zbardhjes së çështjes”.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/5°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214