Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Nis ngjyrosja, çmimi i naftës drejt rritjes

Nis ngjyrosja, çmimi i naftës drejt rritjes

0 Komentet 🕔02.07.2013 - 07:59

Koncesioni për ngjyrosjen e karburanteve mori vulën finale nga qeveria dhe ka nisur zbatimin në treg. Tashmë firma që do të bëjë “kontrollin” e cilësisë dhe tregut me anë të bojës ka në duar edhe vendimin e fundit të qeverisë, i cili është botuar në Fletoren Zyrtare.

Duke filluar nga 1 korriku karburantet duhet të ngjyrosen para se të hidhen në treg. Ndërkaq, vendimi përmban tri faza, por sidoqoftë kostoja do të jetë e njëjtë. Të gjitha subjektet që nxjerrin, importojnë apo eksportojnë karburante, do të duhet që të paguajnë për shërbimin e markimit dhe çmimi i vendosur është 614 lekë pa TVSH për 1000 litra.

Sipas një llogaritje të thjeshtë, në rast se çmimi i markimit është 614 lekë pa TVSH,  pas aplikimit të taksës ai arrin në 736.8 lekë pët 1000 litra ose 0.73 lekë për litër. Ndërkohë që çmimi varion nga 189 deri në 194 lekë për litër. Pas aplikimit të procedurës së re të ngjyrimit, pritet që çmimi të shkojë në 190 deri në 195 lekë për litër.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214