Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Nafta bie në 109 dollarë

Nafta bie në 109 dollarë

0 Komentet 🕔22.04.2014 - 15:03

Në sesionin e sotëm Nafta Brent e Londrës ra në 109 dollarëve për fuçi  pas tërheqjes së fitimeve nga investorët kohët e fundit.

Nafta Brent e Londrës në muajin qershor ra me 40 cent në 109.13 dollarë për fuçi, ndërsa nafta Bruto amerikane ra me 16 cent në 104.14 dollarë për fuçi.

Por gjatë javës së kaluar nafta Brent fitoi rreth 2% të vlerës dhe po gjen një mbështetje edhe nga vonesat për rihapjen e disa porteve në Libi.

Shkak për një veprim të tillë kanë qënë paqartësitë në lidhje me krizën në Ukrainë që ka kufizuar humbjet. Gjatë javës së kaluar, fuqitë e mëdha dhe Rusia arritën një marrëveshje për të shmangur konfliktin në Ukrainë, por zbatueshmëria e marrëveshjes është vënë në pikëpyetje, pasi të paktën 3 persona gjetën vdekjen gjatë shkëmbimit të zjarrit në një qytet ukrainas të kontrolluar nga separatistët pro-Rusë.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Pjesërisht vranët
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
11°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
9°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214