Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Naço: Së shpejti me paketë të re antikorrupsion

Naço: Së shpejti me paketë të re antikorrupsion

0 Komentet 🕔24.09.2013 - 14:19

“Korrupsioni do të cilësohet si një nga veprat më të rënda penale, si dhe do të gjykohet në Gjykatën e Krimeve të Rënda”. Kjo është deklarata që ka bërë ministri i ri i drejtësisë, Nasip Naço, gjatë takimit me ambasadorin  e BE-së në Tiranë Ettore Sequi.

Naço ka theksuar se së shpejti qeveria e re do të paraqesë paketën antikorrupsion nga e cila do të ndërmerren reformat në luftën kundër korrupsionit . Gjithashtu ai i ka bërë thirrje qytetarëve që të dënoncojnë çdo rast korruptiv.

Nga ana e tij ambasadori Sequi ka theksuar se lufta kundër korrupsionit dhe reformat në drejtësi janë mjetet e duhura për të ecur përpara në rrugën e integrimit europian.

‘’Gjatë takimit theksova mbështetjen e BE-së për Shqipërinë, në rrugën drejt integrimit europian që ka të bëjë kryesisht me shtetin e së drejtës si dhe sistemin e drejtësisë, që është një cështje kritike’’,ka theksuar Sequi.

Ndër të tjera ai ka përsëritur se lufta kundër korrupsionit është kushti kryesorë për integrimin në familjen e madhe europiane.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214