Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Naço-Arvizu: Forcim bashkëpunimi në fushën e drejtësisë

Naço-Arvizu: Forcim bashkëpunimi në fushën e drejtësisë

0 Komentet 🕔24.08.2013 - 17:32

Anëtari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nasip Naço, dhe ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu kanë zhvilluar një takim ditën e sotme.

Temë e diskutimit ka qenë forcimi i bashkëpunimit  midis dy vendeve SHBA-së dhe Shqipërisë në fushën e drejtësisë.

Në këtë takim është rënë dakort për rritjen e koordinimit në reformat e Këshillit të Lartë të Drejtësisë si dhe në sistemin e burgjeve.

Në fjalimin e tij Naço është shprehur se: ‘’ Qëllimi ynë është lufta pa kompromis ndaj korrupsionit”.

Ndërsa ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu, ka premtuar se SHBA do të jetë gjithmonë pranë institucioneve shqiptare në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
16°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
17°/9°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 26, 2017
Shiu!
17°/6°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
16°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Pjesërisht vranët
16°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 26, 2017
Shiu!
4°/-2°
Sot E shtunë E diel
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 24, 2017
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 25, 2017
Clear
12°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 26, 2017
Pjesërisht vranët
12°/2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr