Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Moskë, zjarr në metro

Moskë, zjarr në metro

0 Komentet 🕔06.06.2013 - 08:17

Një zjarr shpërtheu në orët e para të mëngjesit të mërkurës, në një metro në Moskë duke përhapur panik tek mijëra udhëtarë. Më shumë se 4,500 njerëz u evakuuan, pasi një kabllo e energjisë mori zjarr përmes sistemit energjitik, deklarojnë autoritetet.

Incidenti ndodhi në një nga linjat më të përdorura në qendër të Moskës.

Të paktën 52 personave morën ndihmën e parë, kryesisht për mbytje nga tymi.

Një udhëtar e përshkruan kështu atë që ndodhi: “Ne po udhëtonin në metro dhe papritmas, unë nuk e di, treni ndaloi dhe atje ishte tym. Ata thanë se duhet të largohemi nga treni. Ajo ishte e padurueshme, kishte tym, shumë tym.”

Shkaku i zjarrit është ende për t’u përcaktuar, ndërsa hetimet vazhdojnë.

/Xhevahir Qardaku/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
Array°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214