Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Mosbetimi i policëve dhe gjyqtarëve, pengesë për Marrëveshjen

Mosbetimi i policëve dhe gjyqtarëve, pengesë për Marrëveshjen

0 Komentet 🕔17.07.2013 - 08:40

Procedura e betimit të policëve dhe gjyqtarëve serbë është bërë pengesë në zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit.

Pala serbe po refuzon që pjesëtarët e strukturave që do t`i bashkohen Policisë së Kosovës të bëjnë betimin si dhe të marrin pjesë në procedurat  e tjera të pranimit në këtë polici.

Të martën është përgatitur një procedurë e trajnimit të këtyre pjesëtarëve në qendrën e trajnimit të Vushtrri, por një gjë e tillë është kundërshtuar në dialogun teknik nga ana e palës serbe.

Gjithashtu Beogradi po refuzon që gjyqtarët që kanë qenë pjesë e gjykatave paralele dhe do të kalojnë në sistemin gjyqësor të Kosovës ta bëjnë betimin.

 

/ Elta Liksenaj / 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr