Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Mos i ndalni, por kontrollojini !

Mos i ndalni, por kontrollojini !

0 Komentet 🕔15.01.2014 - 14:31

Interneti sa i rëndësishëm është për të rriturit, po aq është bërë edhe për fëmijët.

Nëse të rrriturve ua lehtëson punën, fëmijëve iu fal kënaqësi dhe diçka ndryshe nga çka janë mësuar të bëjnë dhe shohin.

Por edhe pse fëmijë, është e rëndësishme që të jesh një përdorues i matur i internetit.

Nga psikologët këshillohet që prindërit mos tua ndalojnë internetin fëmijëve, por t’i ndjekin ata ndërkohë që fëmijët shohin diçka. Shumë e shohin të dëmshme, por me siguri ka diçka nga e cila mund të mësojnë.

Prindërit mund të përdorin filtra të caktuar të cilat ndalojnë programet dhe faqet e papërshtatshme për fëmijë. Këtë mund ta rregullojnë që në momentin që e blejnë kompjuterin.

Fëmijët më shumë se dëshira për të mësuar kanë kuriozitetin e ngjyrave, ekraneve që shkëlqejnë dhe shpejtësinë e tyre.

Nëse fëmija është në moshë që mund t’u kuptoj, shpjegojani të mirat dhe dëmet që sjell, shpjegimi do ua lehtësonte punën.

 

/Rabihana Halili/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214