Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Monedha vendase fiton pikë ndaj dollarit humb me euron

Monedha vendase fiton pikë ndaj dollarit humb me euron

0 Komentet 🕔15.02.2014 - 19:37

Këtë fundjavë leku forcoi pozitat ndaj monedhës së gjelbër, dollarit dhe qëndroi e dobët ndaj euros në tregun e këmbimit valutor.

Sipas kursit zyrtar të këmbimit të publikuar nga Banka e Shqipërisë, të hënën një euro u këmbye me 140.3 lekë, për ta mbyllur javën të premten në kuotën e 140.39 lekëve, pas një rënieje të lehtë që shënoi të mërkurën dhe të enjten.

Ndërsa në raport me dollarin, leku fitoi pikë dhe u këmbye këtë fundjavë me 102.58 lekë, nga 102.98 që ishte kursi të hënën.

Tregu i brendshëm valutor vazhdon të reflektojë ndryshimet në bursat ndërkombëtare, ndërsa kërkesë-oferta e brendshme në muajt e parë të viti 2014 janë të ngadalta kanë shprehur analistët e bankës.

Analistët kanë deklaruar se “nga fundi i muajit marsit dhe fillimi i prillit, sezonalisht ka një rritje të kërkesës për valutë nga kompanitë e huaja që transferojnë fitimet e 2013-s”.

Gjatë muajve të fundit, tendenca e këmbimit euro-lekë ka qenë në favor të monedhës europiane dhe trendi i përgjithshëm i lekut ka qenë ai i zhvlerësimit, pavarësisht luhatjeve momentale të kursit të këmbimit.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Chance of Shiu!
14°/7°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 22, 2018
Chance of Shiu!
16°/8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on February 23, 2018
Pjesërisht vranët
18°/8°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Bore!
1°/0°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 22, 2018
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 23, 2018
Bore!
2°/-1°
E mërkurë E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 12:00 PM CET on January 03, 2018
Shiu!
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 12:00 PM CET on January 04, 2018
Pjesërisht vranët
9°/-3°
It is forcast to be Clear at 12:00 PM CET on January 05, 2018
Clear
7°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr