Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Mogherini: Shqipëria, hapa përpara me reformat

Mogherini: Shqipëria, hapa përpara me reformat

0 Komentet 🕔03.09.2014 - 15:46

Kryediplomatja e re e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, vlerëson se Shqipëria gjatë muajve të fundit ka ecur mirë në drejtim të reformave.

Deklarata e Shefes së re të Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini është bërë në Komisionin e Jashtëm të Parlamentit Europian.

Në cilësinë e ministres së Jashtme të Italisë, vend i cili mban edhe presidencën e BE-së, Frederica Mogherini vlerëson se Shqipëria ka treguar vullnet për të kryer reforma sa i përket rrugës drejt BE-së.

Diplomatja evropiane tha se vazhdimi i procesit të zgjerimit të BE-së është edhe në interesin e Unionit, për arsye stabiliteti, sigurie dhe prosperitet ekonomik. Një vend të rëndësishëm në fjalën e saj zuri dhe situata në Ukrainë dhe projekti TAP.

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/18°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/18°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/19°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Thunderstorm
26°/16°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of Shiu!
22°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/16°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 18, 2018
Chance of Shiu!
27°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 19, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/15°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Pjesërisht vranët
30°/16°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr