Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Modriç merr Topin e Artë

Modriç merr Topin e Artë

0 Komentet 🕔05.12.2018 - 10:06

Topi e Artë për vitin 2018 u fitua nga  Luka Modriç, duke ndalur kështu  hegjemoninë e dyshes Lionel Messi – Cristiano Ronaldo që zgjaste prej vitit 2008. Madje Messi mbeti jashtë podiumit duke u renditur i pesti, ndërsa Ronaldo u rendit  i dyti.

Real Madrid CF v CD Leganes - La Liga

 

Sipas asaj që zbuluan  mediat sportive,  Modriç  mori thuajse dy herë më shumë pikë se Cristiano Ronaldo. Kroati triumfoi në një tjetër anketë, pasi u shpall lojtari më i mirë nga FIFA dhe UEFA. I treti u klasifikua Antoine Griezmann.

Ceremonia u  mbajt  të hënën në Paris, ku u vu re se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo nuk morën pjesë. Për Topin e Artë votuan 180 gazetarë. Këtë vit u dha edhe trofeu ‘Kopa’, për herë të parë një vlerësim për futbollistët deri 21 vjeç, ku triumfoi Kylian Mbappe. Norvegjezja Ada Hegerberg u bë e para që mori Topin e Artë në kategorinë e femrave.

 

 

 

 

//T.Mazreku//

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214