Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Mirënjohje për ish-Ansamblin Artistik të Ushtrisë

Mirënjohje për ish-Ansamblin Artistik të Ushtrisë

0 Komentet 🕔24.05.2013 - 16:44

Qendra e Kulturës, Medias dhe Botimeve të Mbrojtjes organizon aktivitetin “Mirënjohje për ish-Ansamblin Artistik të Ushtrisë” me datë 25 maj ora 10.00, pranë ambienteve të QKMBM.

Ky  aktivitet do organizohet në mirënjohje për të gjithë figurat që formuan dhe krijuan  ish- Ansamblin Artistik të Ushtrisë, që interpretuan në të gjithë skenat shqiptarë dhe lanë gjurmë në historinë e botës së artit shqiptar.

Në program do të ketë një sërë veprimtarish, duke filluar me promovimin e dy librave, “Historiku i Ansamblit Artistik të UPSH”, nga Gaqo Avrazi  dhe  “Si u rritëm mes artistësh”, nga Fatmir Toçi, Myzafer Pula dhe Verdi Take.

Programi do të vijojë me një film dokumentar kushtuar  historikut të ish-Ansmblit Artistik të UPSH, si dhe një ekspozitë fotografike e veprimtarisë artistike ndër vite, po të ish-Ansamblit të UPSH.

/Najada Fosa/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr