Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Miratohet  ngritja e Task-Forces për mbrojtjen e territorit

Miratohet ngritja e Task-Forces për mbrojtjen e territorit

0 Komentet 🕔10.10.2013 - 09:35

Këshilli i Ministrave miratoi  dje ngritjen e Task-Forcës për mbrojtjen e territorit si dhe ndryshimet në Policinë e Shtetit.

Në përfundim të mbledhjes, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri bëri të ditur se Task-Forca do të ketë si qëllim marrjen e masave për mbrojtjen e territorit.

“Task-Forca do ketë këto funksione: Analizimin e problematikës së ndërtimeve në zona të përcaktuara me ligj si zona me interes kombëtar. Miratimin e pr/planit të veprimit të ndërhyrjeve në këto zona, bashkërendimin e punës me organet e qeverisjes vendore. Task-Forca do të fillojë menjëherë pune”- deklaroi Tahiri.

Këshilli i Ministrave miratoi dje  edhe emërimin e Artan Didit në krye të Policisë së Shtetit. Në konferencën për shtyp, pas mbledhjes, Ministri Tahiri sqaroi edhe ndryshimet në strukturën e Policisë së Shtetit dhe zëvendësimin e të gjithë drejtorëve të policive në qarqe.

Sipas Tahirit, këto ndryshime përmbyllën fazën e parë të reformës strukturore të Policisë.Tahiri bëri të ditur se është reduktuar numri i funksionarëve në drejtorinë e policisë, ndërsa njoftoi edhe shkrirjen e komisariatit të policisë rrugore.
/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr