Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Miratohet  ngritja e Task-Forces për mbrojtjen e territorit

Miratohet ngritja e Task-Forces për mbrojtjen e territorit

0 Komentet 🕔10.10.2013 - 09:35

Këshilli i Ministrave miratoi  dje ngritjen e Task-Forcës për mbrojtjen e territorit si dhe ndryshimet në Policinë e Shtetit.

Në përfundim të mbledhjes, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri bëri të ditur se Task-Forca do të ketë si qëllim marrjen e masave për mbrojtjen e territorit.

“Task-Forca do ketë këto funksione: Analizimin e problematikës së ndërtimeve në zona të përcaktuara me ligj si zona me interes kombëtar. Miratimin e pr/planit të veprimit të ndërhyrjeve në këto zona, bashkërendimin e punës me organet e qeverisjes vendore. Task-Forca do të fillojë menjëherë pune”- deklaroi Tahiri.

Këshilli i Ministrave miratoi dje  edhe emërimin e Artan Didit në krye të Policisë së Shtetit. Në konferencën për shtyp, pas mbledhjes, Ministri Tahiri sqaroi edhe ndryshimet në strukturën e Policisë së Shtetit dhe zëvendësimin e të gjithë drejtorëve të policive në qarqe.

Sipas Tahirit, këto ndryshime përmbyllën fazën e parë të reformës strukturore të Policisë.Tahiri bëri të ditur se është reduktuar numri i funksionarëve në drejtorinë e policisë, ndërsa njoftoi edhe shkrirjen e komisariatit të policisë rrugore.
/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214